O projektu cars43

Jak vznikl projekt cars43?

Dlouhá léta modelařím, prakticky celý svůj život. Hodně intenzivně jsem se vrátil k modelařině v roce 2000. V létech 2005 až 2008 jsem se zúčastnil významných modelářských soutěží včetně Mistrovství ČR a se svými modely jsem získal několik titulů mistra ČR a zvítězil jsem v dalších soutěžích v rámci ČR. V roce 2012 padlo rozhodnutí, že když  si stavím model auta, tak bych ho mohl udělat ve více variantách a to byl bod zlomu, kdy jsem začal s výrobou masterů, které se dále množily.

Oblíbené měřítko bylo a stále je 1:87 a do dnes mám funkční webové stránky s vlastnoručně vyrobenými modely v měřítku 1:87 –  modely-aut.eu.   Na tomto webu je vidět moje specializace hlavně na Tatrovky. Zůstala dál a tak také tvořím Tatrovky formou masteru. V roce 2015 jsem se připojil firmě JMPK, kde přispívám tvorbou masterů, kreslením leptů a další grafikou.

Nyní se také orientuji na osobní a převážně sportovní a závodní auta v měřítku 1:43. Začalo to zakázkou pro jednoho závodníka, který chtěl postavit svůj model rally auta. Udělal jsem master a auto rozmnožil na více kusů. A ty se začaly prodávat a prakticky se po nich zaprášilo.

A tak se výroba limitovaných sérií modelů aut rozjela…

Nabízím automobilovým závodníkům a jejich příznivcům zhotovení jejich vozů jako přesnou zmenšeninu v měřítku 1:43. Pokud byste měli zájem, je to o osobní dohodě. Auta jsem schopen postavit jako jediný originální kus, či sérii po dvaceti kusech. Není pro mě problém zajistit přesné zbarvení modelu včetně reklamních polepů. Skutečné auto si zdokumentuji, vytvořím kalkulaci ceny a předložím termín dodání. Ceny v tomto měřítku se pohybují podle náročnosti modelu od 1500,- do 10.000,- Kč za kus. Pokud máte zájem, spojte se se mnou přes kontakt.

Součástí tohoto webu bude i sekce „Pomůžu vám“na které pracuji a kde si budete moct splnit své přání získat prémiové limitované modely, příslušenství a také dekály (obtisky) kamufláží jednotlivých závodních aut.

Fotky níže jsou použity s mými modely.

Představují soutěžní auta, která jsem postavil – Š 130 RS a Fabia R5 a Fabia S2000 je od firmy Abrex. Je to série vozů Škoda, které se zúčastnily Rallye Monte Carlo a také v rámci výročí využily obdobné retro zbarvení (Fabia S2000¨).

Takže udávají první směr, kudy povede má výroba malosériových špičkových prémiových modelů v měřítku 1:43.

Š 130RS z RCM roku 1977 si mohu odškrtnou (vlastnoručně vyrobený model)…

Fabia S2000 v barvách retro RCM 1977 jela v roce 2011 Rally Valašská zima (zatím fotka modelu Abrex, který vlastním)…

Fabia R5 jela v letošním roce RCM 2017 v retro barvách ke 40. výročí vítězství Š 130 RS ve své kategorii a to ve složení třech posádek v továrním týmu Škody (vlastnoručně vyrobený model) …