Tovární model EVO je na světě…

7.10.2019 – Dnes ke mě dorazil a novinka firmy NOREV – model Fabie R5 EVO v prezentační podobě z konce loňského roku. Hodně jsem se na něj těšil a o to větší zklamání přišlo po rozbalení modelu. První dojem byl dobrý, ale tím to skončilo. Poškozený obtisk na kapotě, po rozebrání přišlo zděšení nad odmontovaným spodkem modelu – plastová kola imitující hladké pneu a vložená poklice imitující disk. Tak to je horší jak u současných hraček od Buraga. Interiér – jedna hrůza. Tak zjednodušený není ani u hračky Burago… Za cenu 753,-CZK je to otřesný „model“. Ostatně můžete se podívat na fotky…  

Omluva

Bohužel jsem zjistil zhruba před měsícem, že mi nefunguje kontaktní formulář. Nedařilo se mi můj náhled zprovoznit. Dnes se mi podařil zprovoznit, načetlo se mi velké množství Vašich dotazů a objednávek. Ti vytrvalí z Vás si ke mě našli cestu přes FCB nebo email, který jsem v okamžiku zjištění závady pověsil na web. Takže se nyní Vašimi zprávami prokoušu a vytřídím již zpracované a odpovím na zprávy Vás, se kterými jsem nekomunikoval.
Přijměte velkou omluvu…

Fiesty

Do sbírky rally modelů mě přibyly tři Fiesty a to od firmy Spark a IXO Fiesta WRC a dotáhl jsem do fáze zkušebního vzorku Fiestu Václava Pecha. Docela se povedl a tak už se těším na sérii deseti limitovaných kusů. 

Porovnejte si kvalitu továrních modelů Fiesty WRC od firmy SPARK – resinový velmi pěkně zpracovaný:

a firmy IXO Altaya kovový ve standardním provedení odpovídající stejným modelům IXO-Altaya:

A oba modely společně:

3x Fabie R5

Abych sledoval vývoj novinek v oboru rally aut v měřítku 1:43, občas koupím nějaký model od renomované firmy. Protože mě zajímají Fabie R5, koupil jsem model od ABREXu a nyní i novinku od firmy IXO. Dovedlo mě to ke srovnání obou zakoupených Fabií. Sledoval jsem na FCB komentáře k jednotlivým modelům a tak přispěji i já svým vlastním hodnocením obou modelů jak od ABREXu tak od IXO a vedle toho později srovnám i můj vlastnoruční model.

V pohledu od zadu je model od IXO, pak ABREX a dvě Fabie vepředu jsou mé výroby. Očekávejte v dalším příspěvku srovnání a zatím si prohlédněte fotky jednotlivých modelů v galerii. 

Š FABIA R5

23.3.2017 jsem přivezl odlitky Fabie R5. Připravuji lepší tunnig a tak jsem nakreslil lepty a zadal do výroby. Připravuji několik verzí, nicméně první bude Rallye Monte Carlo 2017 a všechny tři tovární vozy. Zajímá mě o jakou další verzi byste měli zájem, tak pište do komentáře. Děkuji.

Ahoj všichni!

Dnes jsem spustil nový web CARS43.COM o mých modelech aut v měřítku 1:43…

Na této stránce je prostor blogu i pro Vás, takže přispívejte zajímavostmi k modelům aut v měřítku 1:43.

Otevřete dané téma a můžete přidat svůj komentář.

Děkuji předem.